Brama otwierana automatycznie

Bramy otwierane automatycznie stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju i choć mogą nam się kojarzyć z czymś luksusowym, to jednak ich popularność sprawiła, że większość z nas może pozwolić sobie na tego typu udogodnienie. Jest to nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa naszej posesji, ale również zwiększenie komfortu w codzienności. 

Siłowniki do bram 

solidny siłownik bramowyBrama otwierana za pomocą pilota przeważnie kojarzy nam się z nowoczesnymi osiedlami strzeżonymi. Tymczasem także w gospodarstwach domowych coraz częściej można zauważyć właśnie taką bramę, a przez wzgląd na to, że ostatnimi czasy stały się one tak popularne dziś praktycznie każdy z nas może sobie pozwolić na zakup czy to nowej bramy, czy chociażby specjalnego urządzenia, które uczyni nasze życie na co dzień znacznie bardziej komfortowym. Nie trzeba bowiem inwestować w całą bramę ponieważ wystarczy zakupić solidny siłownik bramowy który możemy zamontować na naszej starej bramie bez względu na to, czy jest ona otwierana, czy przesuwana. Taki siłownik może mieć również spory wpływ na nasze bezpieczeństwo. Przede wszystkim ciężej będzie pokonać taką bramę potencjalnemu włamywaczowi niż w przypadku, gdyby brama była zamykana po prostu na klucz. Drugą kwestią jest to, że nowoczesne siłowniki posiadają czujnik, który nie pozwala zamknąć się bramie w sytuacji, gdy coś stoi na jej przeszkodzie, czy to będzie przejeżdżający akurat przez nią samochód, przechodzący człowiek, czy chociażby pozostawiony rower. Czujniki te dbają również o to, aby brama samoczynnie się nie zamknęła podczas wietrznych dni, co czasami ma miejsce w przypadku tych lekkich bram.

Oprócz zwiększenia bezpieczeństwa siłownik ma oczywiście za zadanie zwiększyć nasz codzienny komfort. Otwieranie bramy zdalnie za pomocą pilota jest znacznie bardziej wygodne aniżeli codzienne robienie tego ręcznie po kilka razy. Ważne jest także to, że do bramy można zakupić kilka pilotów, więc jeżeli nie tylko my korzystamy codziennie z bramy, inni domownicy również mogą ją otwierać zdalnie. Warto mieć również zapasowy pilot w domu, który też może przydać się na wypadek, gdyby odwiedzili nas goście.