Biustonosz do karmienia

 

Młoda matka stoi przed wieloma dylematami i sytuacjami, które stawia przed nią macierzyństwo. Karmienie noworodka z początku zabiera sporo energii i zajmuje dużo czasu, bo maluch je co parę godzin, ale z czasem te przerwy się wydłużają. Do karmienia jest niezbędny specjalny stanik.

Gdzie kupić biustonosz do karmienia?

biustonosze dla kobiet karmiącychOd około szesnastego tygodnia ciąży, z piersi wydobywa się pierwsze mleko, które może utrudniać codzienne funkcjonowanie i wprowadzać w lekkie zakłopotanie, dlatego konieczne są specjalne wkładki laktacyjne. Biustonosze dla kobiet karmiących, będą nam potrzebne zaraz po porodzie. Karmienie dziecka w pierwszych miesiącach zajmuje większość doby, a między karmieniem z piersi będzie się wydobywać mleko, dlatego trzeba się zabezpieczyć na taką sytuację. Do biustonosza wkleja się specjalne wkładki, które wyciągamy w trakcie podawanie piersi dziecku. Staniki mają odpinane miseczki, dzięki czemu możemy w każdym momencie odsłonić tylko jedną pierś, bez konieczności rozbierania się. Do kompletu do stanika, przyda się też bluzka do karmienia, która ułatwi chwile spędzona na jedzeniu maluszka. Klasyczne biustonosze mogą być niewygodne, gdyż posiadają zapięcie na plecach, oraz usztywniane miseczki, które są mało praktyczne przy karmieniu. Biustonosze dla mam, są uszyte z miękkiej bawełny bez fiszbin i twardych elementów. Najczęściej są szyte w sportowym stylu, z grubymi ramiączkami i szerokim zapięciem. Można go prać tak samo jak zwykłe biustonosze, czyli w ochronnej siateczce.

Świadomość kobiet w ciąży coraz bardziej wzrasta, a w związku z tym powstaje coraz więcej produktów kierowanych właśnie dla mam. Karmiąca matka nie musi chodzić tylko w dresach i siedzieć w domu, bo może wyjść z maluszkiem i dać mu pierś w miejscu publicznym dzięki specjalnemu biustonoszowi do karmienia.