Bezpieczeństwo w szkole – place zabaw, boiska, nawierzchnie

W trosce o zdrowie i wszechstronny rozwój dzieci szkoły organizują coraz więcej miejsc aktywnego spędzania wolnego czasu. Ciekawe urządzenia na placach gwarantują dobrą zabawę, a odpowiednia nawierzchnia – bezpieczeństwo. Spośród dostępnych, wykorzystywanych powszechnie rozwiązań: piasek, kruszywo, beton, tworzywo sztuczne – najbardziej odpowiednie są atestowane, certyfikowane nawierzchnie z gumowego granulatu. 

Sportowe nawierzchnie placów i boisk a bezpieczeństwo

nawierzchnie na plac zabawNawierzchnie z granulatu to idealne rozwiązanie dla miejsc, gdzie bawią się dzieci. Kolorowe kształtki, z których wykonuje się maty – wpisują się zarówno w bajkową, jak i futurystyczną aranżację. Elementy mają precyzyjne łączenia, a to gwarantuje spoistość całego podłoża. Najistotniejsze jest jednak samo tworzywo – elastyczne, sprężyste, produkowane w formie płyt o różnej grubości – doskonale łagodzi niewielkie upadki na boisku oraz te z najwyższych urządzeń placów zabaw. Gumowe nawierzchnie na plac zabaw zapobiegają potknięciom biegających, ale też stanowią świetne odbicie dla stopy. Przepuszczalność kształtek zatrzymuje gromadzenie się wody i przeciwdziała tworzeniu się kałuż – obiekty są dostępne niezależnie od pogody.  Płyty można układać na dowolnym podłożu, co pozwala adaptować na boisko lub plac wiele z pozoru niedostępnych miejsc. 

Nowoczesne nawierzchnie wypierają stosowane dawniej podłoża. Są nie tylko ładniejsze, bardziej funkcjonalne, lecz także obniżają koszty eksploatacji. Nie niszczą się szybko, nie kruszą pod wpływem zimna i wilgoci, nie wymagają systemów drenażowych. Łatwo je czyścić i odnawiać. Nagłe zderzenie z nimi nie powoduje obrażeń, co jest nieuniknione w kontakcie z twardymi nawierzchniami betonowym lub tak bardzo popularnym trawnikiem.