Bezpieczeństwo na drodze a fotelik samochodowy

Każdy z nas wie, że według prawa obowiązującego w naszym kraju dzieci do określonego wieku powinny jeździć w przystosowanych dla nich fotelikach samochodowych. Jednak czy jadąc z dzieckiem mamy stu procentową pewność, że jest ono bezpieczne? Na co więc zwracać uwagę przy wyborze fotelika?

Wybieramy odpowiedni fotelik dla naszego dziecka

fotelik samochodowy recaro 9 36Bezpieczeństwo na drodze naszego dziecka powinno być dla nas najważniejsze. Przecież nie chcemy prowadząc auto martwić się o to, że dziecku może się coś stać, ponieważ przez nasze rozproszenie możemy naprawdę spowodować wypadek. Dlatego lepiej zainwestować w odpowiednio przystosowany fotelik samochodowy recaro 9 36. Wtedy będziemy mogli spokojnie prowadzić samochód i skupić się na drodze. Wielu ekspertów odradza kupowanie używanych fotelików. Dlaczego? Ponieważ nigdy nie wiemy w jakim są one stanie, nawet gdy ktoś napisał, że był używany przez kilka miesięcy to nie wiadomo czy w tym czasie nie brał udziału w jakimś wypadku czy zdarzeniu drogowym. Jeśli tak to nie zapewni on bezpieczeństwa naszemu dziecku i w razie wypadku może spowodować dużo poważniejsze obrażenia. Gdzie więc powinniśmy kupować fotelik dla dziecka? W renomowanych sklepach z artykułami dziecięcymi. Wtedy będziemy mieli pewność, że fotelik wykonany jest z materiałów wysokiej jakości i spełnia wszystkie europejskie normy. Poza tym sprzedawca może nam zawsze pomóc w wyborze odpowiedniego modelu, który będzie nie tylko przystosowany do wzrostu i wieku dziecka, ale również do modelu naszego auta.

Bezpieczeństwo na drodze jest bardzo ważne, dlatego warto zainwestować trochę więcej pieniędzy, żeby mieć pewność, że podczas jakiegokolwiek zdarzenia drogowego naszemu dziecku nic się nie stanie bo później będziemy żałować, że mogliśmy temu zapobiec, ale tego nie zrobiliśmy bo woleliśmy zaoszczędzić na bezpieczeństwie.