Aminokwasowa rewolucja nawożenia

Odżywianie roślin aminokwasami – to nowa, ale jakże skuteczna metoda. Rewolucyjny sposób na dostarczanie uprawom niezbędnych wartości pokarmowych. Odżywianie mineralne służy roślinom do przeprowadzania bardziej skomplikowanych syntez, w różnych fazach rozwoju, aby plony były jak najbardziej obfite. Wszystko to również uzależnione jest od odpowiednich warunków klimatycznych.

Skuteczne nawozy do rozwoju

nawozy aminokwasoweOrganiczne związki chemiczne, czyli aminokwasy, są podstawowymi jednostkami, które budują białka, odpowiedzialne za wiele funkcji roślinnych. Przede wszystkim budulcową – strukturalną, transportową i metaboliczną. Dzięki czemu możliwy jest również regulator wzrostu upraw. Nawozy aminokwasowe, podane z zewnątrz na roślinę, zapewniają roślinom optymalne warunki do tworzenia większej ilości hormonów wzrostu. W praktyce pozwala to na szybszy i większy przyrost korzeni i pędu. Aminokwasy umożliwiają szybszy i prostszy sposób transportowania składników odżywczych wewnątrz rośliny, szczególnie tam, gdzie jest wysoki brak niezbędnego składnika. Działanie odżywczych związków chemicznych umożliwia nie tylko dostarczanie składników pokarmowych, ale także dodaje odporności, której brak może zakłócić rozwój i owocowanie roślin. To jak duża porcja energetyczna, stymulująca rozwój i gwarantująca przetrwanie. Rośliny wzbogacone aminokwasami znacznie lepiej zimują, czy też są bardziej odporne na pojawiające się przymrozki. Skuteczną metodą ich pozyskiwania są np. odpadki mięsne, w których białko zwierzęce w odpowiedniej obróbce rozpada się do wolnych substancji.

Jak widać, nic nie musi marnować się w przyrodzie. Coś co stanowi odpadek, można użyć jako środek odżywczy do nawożenia upraw. Tak powstające nawozy, są rewolucyjnym rozwiązaniem dla wszelkich upraw. Aminokwasy podawane z zewnątrz sprawdzają się w ogrodnictwie, jak również rolnictwie. Pozwalają na wzmocnienie jakości i zwiększenie ilości.