Akryl jest idealnym tworzywem do laserowego grawerowania

Akryl jest przezroczystym tworzywem termoplastycznym, często używanym jako nietłukące rozwiązanie alternatywne do szkła. Akryl jest również znany pod nazwą chemiczną polimetakrylan metylu. Istnieją dwa podstawowe typy akrylu: odlewane i wytłaczane.

Do laserowego grawerowania akrylu konieczna jest podkładka

laserowe grawerowanie akryluOdlew akrylowy jest wytwarzana przez odlewanie żywicy polimetakrylanu metylu do formy lub na ruchomy pas stalowy w celu utworzenia arkuszy. Odlew akrylowy jest idealny do grawerowania laserowego, ponieważ tworzy matową powierzchnię. Wytłaczany akryl jest wytwarzany przez wtłaczanie żywicy polimetakrylanu metylu pomiędzy zestaw matryc stalowych w celu utworzenia ciągłego arkusza, który jest następnie cięty na mniejsze arkusze. Ekstrudowany akryl jest idealny aby wykorzystać go w technice, jaką jest laserowe grawerowanie akrylu, ponieważ podczas cięcia laserem tworzy polerowaną płomieniem powierzchnię. Akryl, zwany również potocznie pleksi jest zewnętrznie bardzo podobny do szkła. Te przezroczyste materiały praktycznie całkowicie przenoszą wiązkę laserową. Brak regulacji parametrów mocy i prędkości grawerowania spowoduje zmianę wyniku. Aby poprawić sytuację, musisz użyć podkładki. Najlepszym rozwiązaniem jest czarna samoprzylepna folia do szkła i drewniana podkładka do akrylu. Aby uzyskać najlepszą jakość i rozdzielczość, ustawiamy moc lasera i szybkość grawerowania zgodnie z charakterem wybranego obrazu lub napisu. Plexiglass (akryl) jest szeroko stosowany w branży reklamy zewnętrznej. Służy do produkcji szyldów, wizytówek, cenników, stojaków na towary itp. a także do dekoracji wnętrz.

Zaawansowana technologia grawerowania pozwala na tworzenie wyjątkowych pamiątek, artykułów dekoracyjnych i różnych produktów do reklamy zewnętrznej. Aby rozpocząć grawerowanie na akrylu, upewnij się, że oryginalny materiał nie ma pęknięć ani zadrapań.